fbpx
//Jakie mieszkania są najczęściej poszukiwane i kupowane?

Jakie mieszkania są najczęściej poszukiwane i kupowane?

Na wybór mieszkania wpływa wiele czynników. Różne osoby mają różne preferencje i zwracają uwagę na inne detale, które ostatecznie wpływają na decyzję czy i jaką nieruchomość kupić. Pojawiają się jednak pewne tendencje na rynku nieruchomości.

Największą popularnością od lat cieszą się mieszkania 2- i 3-pokojowe o powierzchni 40-50 m2. Młodzi ludzie, kupujący swoje pierwsze mieszkania oraz inwestorzy, którzy planują lokale wynajmować, najczęściej szukają kawalerek. Niższa cena, łatwość wynajmu i ewentualnej sprzedaży sprawiają, że lokale te są chętnie kupowane. Duże nieruchomości z reguły nie są tak popularne ze względu na cenę, jednak zainteresowanie nimi ciągle rośnie. Wybierane są częściej te na parterze,
o charakterze lokali usługowych, pod konkretną działalność gospodarczą.

W Lublinie, tak jak w każdym mieście są dzielnice mniej i bardziej popularne, a co za tym idzie odpowiednio tańsze i droższe. Ważna jest infrastruktura i odległość, jaką przyszły lokator będzie codziennie pokonywał. Właśnie dlatego lokalizacja najczęściej ma kluczowe znaczenie. Rodziny
z dziećmi poszukują mieszkań w dzielnicach dobrze skomunikowanych, najchętniej nowoczesnych
i zielonych, z łatwym dostępem do placówek oświatowych i medycznych. Inwestorzy, którzy będą mieszkanie wynajmować kupują nieruchomości w bliskim sąsiedztwie uczelni i w centrum miasta, gdzie uniwersalna lokalizacja daje niemal 100% pewności, że mieszkanie będzie bez przerwy na siebie zarabiać.

Większość poszukujących bierze również pod uwagę takie aspekty jak dostępność parkingu podziemnego lub miejsc postojowych, winda w budynku (aktualnie traktowana jako oczywistość), ogrodzenie osiedla (tzw. osiedla zamknięte), monitoring, a także balkony, tarasy, piwnice czy komórki lokatorskie przynależne do mieszkań.

W dzisiejszych czasach  ludzie żyją szybko. Wybierając nieruchomość, chcą oszczędzać czas
i energię. Nie powinno więc dziwić to, że na każdym kroku szukają udogodnień. Coraz częściej komfort wygrywa z ceną, bo na przestrzeni lat wraz z zaoszczędzonym czasem zrekompensuje zainwestowany kapitał.

2019-02-14T14:55:28+00:00